HABER PORTALI
Haber, eğlence, video portalınız.
Düzgün Market

VALİMİZ YALNIZ DEĞİLDİR.,,,

Açıklamaları ile ülke gündeminde olan Erzurum Valisi Okay Memiş’e Dadaşlardan büyük destek var. Şehrin sorunları ile yakından ilgilenen Vali Memiş’in görevini hakkı ile yerine getirdiğini belirten ERVAK Başkanı Erdal Güzel, sorumluluk mevkiinde olanları göreve davet etti.
Yazılı bir açıklama yapan Erzurum Kalkınma Vakfı (ERVAK) Başkanı Erdal Güzel şu ifadeleri kullandı:

“Erzurum Havalimanı’ndaki çalışmaların sürüncemede kalması ve şehrin kaderini ilgilendiren böyle önemli bir konunun neticelendirilmemesi hepimizi kaygılandırmaktadır.

Hatırlanacağı üzere 2019 yılında bitirilmesi lâzım gelen projenin aksaması şehirde önemli ölçüde maddi ve manevi kayıplara yol açmıştır.

Geçen yıl Erzincan ve Kars üzerinden yapılan transferlerle soluk almaya çalışan Erzurum ekonomisi bu olumsuz tablo karşısında ciddi şekilde etkilenmiş, şehir her açıdan prestij kaybına uğramıştır.

Erzurum’un hayat damarlarından biri olan Havalimanındaki çalışmalar ne yazık ki şehrin sorumluluğunu üstlenen kesimler tarafından yeterince sahiplenilmemiş neticede, gelinen nokta Sn.Vali Okay Memiş’in haklı serzenişine kadar uzanmıştır.

Erzurum Kalkınma Vakfı olarak göreve geldiğinden beri Sn. Valimizin gayretlerini yakından takip etmekte ve kendilerinde şehir adına çok şeyler yapmak istediğinin samimiyetini görmekteyiz.
Yılların ihmallerini yakından gören ve bu tabloya sessiz kalmayıp sahada görevini hakkıyla yapmaya çalışan Sn. Valimizin serzenişine yürekten katılıyoruz.
Kadim bir geçmişe sahip olan Erzurum her türlü hizmeti almayı hak etmiş özetle, İsmail Habib Sevük’ün ifadesiyle “ Vatandan alacaklı bir şehirdir.”
Her geçen yıl ekonomisi kötüye giden ve hak ettiği konumda bulunmayan Erzurum’un maddi ve manevi kalkınmada kaybedecek zamanı yoktur.
Kalkınma ve gelişme yolunda Erzurum’u zaman kaybına uğratmak ve onu ihmal etmek hiç kimsenin haddine değildir.
Bu münasebetle, Erzurum Havalimanı’ndaki projenin bir an evvel bitirilmesi konusunda tüm sorumluluk mevkiinde olanları göreve davet ediyor ve bu konudaki öz verili çalışmalarından dolayı Sn. Valimizin yalnız olmadığını kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz.”

ERZURUM PUSULA GAZETESİ

Yorum bırakın