HABER PORTALI
Haber, eğlence, video portalınız.

Kartv.net - Reklamlar

UÇAR’IN ORTAYA ÇIKARDIĞI SAHTECİLİK MAHKEMEDE

Sağlık İl Müdürlüğü’nde mutemet olarak çalışan üç kişinin uzun yıllardan beri sahte evrak düzenleyerek, zimmetlerine para geçirdiği iddia edildi.

Sağlık eski Müdürü Mahmut Uçar’a yaklaşık bir ay önce gelen ihbar üzerine başlatılan soruşturma neticesinde bir takım ip uçlarına rastlandı. Bunun üzerine İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri elde ettikleri bilgi ve belgeleri adli mercilere ulaştırarak, zanlılar halkında suç duyurusunda bulundu. Bunun üzerine harekete geçen emniyet yetkilileri, 3 kişiyi göz altına aldı. Daha sonra 3 kişi ilgili mahkeme tarafından tutuklandı. Zanlıların ne kadarlık parayı üzerlerine geçirdikleri yapılan soruşturma sonucunda açığa kavuşacak.
Erzurum Sağlık İl Müdürlüğü olayla ilgili olarak bir açıklama yayınladı:
İşte o açıklama:
İl Sağlık Müdürlüğümüz Muhasebe Biriminde çalışan bir takım kişilerce haksız edinim yaptıkları iddiası ile 30.10.2018 tarihinde Müdürlüğümüze yapılan başvuru üzerine Kurumumuzca anında inceleme başlatılmış; iddiaların ciddi olabileceği değerlendirilerek 13.11.2018 tarihinde Müdürlüğümüzün talebi ve Valilik Makamının onayı ile konu hakkında araştırma ve inceleme yapmak üzere müfettiş görevlendirilmiştir. Müfettişin yapmış olduğu inceleme ve araştırma neticesinde muhasebe biriminde çalışan yetkili kişilerin ilgili bankaya elektronik posta yoluyla ilettikleri ve sadece kendilerine tanımlanmış şifre ile işlem yapabildikleri maaş listelerinde bazı şüpheli bulgulara ulaşılmıştır. İddiaların detaylı ve teknik açıdan incelenmesi ve suç unsuru taşıyıp taşımadığının araştırılması için 30.11.2018 tarihinde Müdürlüğümüz tarafından kolluk kuvvetleri ve adli makamlara suç duyurusunda bulunulmuştur. Konuyla ilgili üç maaş mutemedi gözaltına alınmış olup; süreç adli merciler tarafından sürdürülmektedir.”

Yorum bırakın