HABER PORTALI
Haber, eğlence, video portalınız.

Sağlık İl Müdürü Dr Gürsel Bedir’den Aşıyla İlgili Bilgilendirme…

Erzurum Sağlık İl Müdürü Dr. Gürsel Bedir, Sağlık Bakanlığının başlattığı aşı kampanyasıyla ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak bilgilendirme yaptı.

Dr. Bedir’in açıklaması şöyle:
“Bilindiği üzere Sayın Bakanımız bu gün akşam saatlerinde aşı olarak aşı kampanyasını bizzatihi başlatmış oldular. Aynı şekilde Bilim Kurulu üyelerimizde Sayın Bakanımızdan sonra aşı yaptırdılar.

İlimiz özelinde;
Aşılama çalışmaları 14.01.2021 perşembe sabahı başlayacaktır. İlk grupta sağlık personelleri olup, ilçelerimiz dahil tüm il genelinde sağlık çalışanları çalıştıkları hastanelerde veya aile hekimliklerinde MHRS randevu sistemiyle aşı olabileceklerdir. Birkaç gün içinde seri bir şekilde sağlık personeli aşılamasının birinci dozunu bitirecek tarzda tüm hazırlık ve planlamalarımızı yapmış bulunmaktayız.

Vatandaşlarımızın aşılanması da Sağlık Bakanlığımızın belirlediği öncelik gruplarına göre en seri şekilde yapılacaktır. Burada vatandaşlarımızın
E-nabız sistemi üzerinden aşı sırasının gelip gelmediğini kontrol etmeleri ve aşı sırası gelenlerin MHRS üzerinden mutlaka aşı randevusu almaları gerekmektedir. Aşılar merkezde aile hekimlikleri ve Mareşal Çakmak Hastanesinde; ilçelerimizde tüm ilçe hastaneleri ve aile hekimliklerinde yapılacaktır.

Hastalıktan korunmak ve Pandemiden kurtulmak için aşı çok çok önemli. İnşallah sabah ilk aşıyı olarak kampanyayı başlatacağız.
Hayırlı olsun…

 

Yorum bırakın