HABER PORTALI
Haber, eğlence, video portalınız.

Kartv.net - Reklamlar

Ramazan Ayında Yumurta Sıkıntısı Yaşanacak mı ?İşte Yanıtı >>Tıkla İzle

Özel Haber: Erzurum'da yaklaşan Ramazan ayında yumurta sıkıntısı yaşanacak mı? yaşanmayacak mı? sorusunun muhatabı sorduk işte yanıtı.

Erzurum’da İşletmecilik yapan, Yumurta Bankası yetkilisi ve yöneticisi Sinan Tığcı kartv.nete yaptığı özel açıklamada şunları söyledi.

Sinan Tığcı:”Ramazan ayının gelmesiyle  ile beraber yumurta tüketiminin önemi de artmaktadır insanları daha rahat oruç tutabilmesi için gerekli besinleri alması çok önemli. Bu besinler arasında yumurtanın yeri ilk sıralardadır,çünkü yumurta tan bir protein  kaynağı olduğu için tok kalmayı da sağlamaktadır. Bu sebepten dolayı sahur sofralarında bol miktarda tüketilmesi gerekmektedir. Yumurta sadece sahurda değil iftar sofralarının da vazgeçilmez besinlerimiz arasındadır.

Özellikle Erzurum’un iftar sofralarının vazgeçilmez menüsü kıyma ve kadayıf dolmasıda yumurtasız düşünülemez  ve tabi mis kokulu yumurtalı pidelerimizi unutmamak gerekir.

Bütün bunlar bir araya geldiğinde Ramazan ayında yumurta tüketiminde ciddi bir artış olacağı  kesin ,fakat biz yumurta bankası olarak kimseyi yumurtasız bırakmayacağız. Çünkü tek bir tedarikçiye değil Türkiye’nin farklı bir çok şehrinde yer alan çiftlikleriyle irtibat halindeyiz  ,Normal köy yumurtası,çift sarılı,gezen tavuk vs.bir çok yumurtayı rahatlıkla tedarik edip insanların hizmetine sunmaktayız”dedi.

Yorum bırakın