HABER PORTALI
Haber, eğlence, video portalınız.

Prof.Dr.Sevimli:”Allah dilemedikçe siz dileyemezsiniz”

Erzurum Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi Öğretim Üyesi Prof.Dr Serdar Sevimli, Atatürk Üniversitesi Rektörlük seçimleri yaklaşılırken,sevenleri tarafından Sosyal medyada Rektör ol mesajlarına,Sevimli’de kendi Sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak yanıt verdi.
İşte Prof.Dr Serdar Sevimli’nin paylaşımı.

Atatürk Üniversitesi Rektör Adaylığı ilanının kamuoyu ile paylaşılması sonrası, sosyal medyada dostlarımızın duygularını ve temennilerini belirten paylaşımlarının artması üzerine açıklama gereği duydum. Öncelikli olarak henüz bir müracaatımız olmadı. Cenab-ı Allah’ın buyurduğu gibi ‘’Allah dilemedikçe siz dileyemezsiniz’’.
Su kısa hayatımızın en önemli gayesi insana hizmet etmektir. Bunun nerde ve ne şekilde olduğunun hiçbir önemi yoktur. Bu nedenle Allah’ın takdirini bilmediğimiz ve ne olursa olsun sonucuna her zaman her şartta rıza göstereceğimiz bir meselede sükunet esas olmalıdır.
Dostlarımızın bu hüsn-ü zannı; özellikle de medya ve sosyal medya aracılığı ile bazen yanlış anlaşılmalara ortam hazırlamaktadır. Sosyal medya doğası gereği yanlış anlaşılmaların hızlı bir şekilde gerçeğe dönüştüğü, kimi zaman insanları kırıp incitebilen ve ismi geçen herkes için maksadını aşan bir mecra olabilmektedir.
Yönetimde olan, müracaat etmiş veya edecek olan birbirinden değerli öğretim üyelerine saygılarımı sunuyor ve çıkacakları bu hizmet talebi yolunun hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.
İyi niyetlerinden ve sevgilerinden şüphe duymadığım dostlarımızın sosyal medya ve paylaşımlarla değil, duaları ve kalpleri ile yanımızda olmalarını ve eğer bu sürecin içerisinde yer almaya karar verirsek bu süreci bize yakışacak bir sükunette yürütmemize yardımcı olmalarını rica ediyorum.
‘’ Allah’ın izni olmadan bir yaprak dahi düşmez’’ inancı ve düsturu ile her daima….

Saygılarımla

Prof.Dr.Serdar SEVİMLİ

Yorum bırakın