HABER PORTALI
Haber, eğlence, video portalınız.
Düzgün Market

Kar Ve Tipide Mahsur Kalanlara:”112 Acil Yetişti

Erzurum Sağlık Müdürlüğüne Bağlı 112 Acil Komuta Merkezi Ekipleri Çat Bingöl Kara yolunda Kar ve tipide Mahsur Kalan Vatandaşların İmdadına Yetişti.

Kar ve tipinin ulaşıma kapadığı Erzurum – Bingöl Karayolunda mahsur kalanlar kurtarıldı
Erzurum-Bingöl Karayolu kar ve tipi nedeniyle çift yönlü olarak ulaşıma kapandı. Yolda mahsur kalan çok sayıda araç sürücüsü 112 Acil  Akut ve Afat ekiplerince kurtarıldı.


Erzurum’da gece saatlerinde etkili olan tipi hayatı felç etti. Kar ve tipi nedeniyle yüksek kesimlerde birçok güzergâh ulaşıma kapandı. Yoğun yağış ve tipi nedeniyle Erzurum – Bingöl karayolunda çok sayıda zincirleme trafik kazası meydana geldiği, araç sürücülerinin ve vatandaşların mahsur kaldığı ihbarı İl Kriz Merkezine ve 112 Acil çağrı merkezine bildirildi. Bunun üzerine bölgeye sevk edildi

112 Acil Servis ekiplerince paletli ambulansla snowtrack ile Yardıma Koştu

Karayolları ve Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri ile AKUT çalışanları mahsur kalanlara ulaştı. Aralarında hamile kadınlarında bulunduğu, donma tehlikesi atlatan 30’a yakın vatandaş kurtarılarak Karayolları 12. Bölge Müdürlüğüne ait Çat Bakımevine ulaştırıldı.
Bölgede kar ve tipi etkisini sürdürüyor.

Yorum bırakın