HABER PORTALI
Haber, eğlence, video portalınız.

Erzurum’da Bilgi Güvenliği Farkındalık Eğitimi Verildi

Sağlık çalışanlarının kurumsal işlerin yürütülmesinde ve sosyal yaşantısında bilgi güvenliği konusunda farkındalık eğitimi düzenlendi.

15-18 Ocak 2019 tarihleri arasında Erzurum Sağlık Müdürlüğü Bilgi Güvenliği Birimi bilgi güvenliği yetkililerinden Yunus AKTEPE’nin sunumu ile “Bilgi Güvenliği Farkındalık Eğitimi” düzenlendi. Erzurum Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı tüm birim çalışanları için planlanan eğitimde; Çalışanların karşılaşabilecekleri her türlü bilgi hırsızlığı ve veri kaybı gibi olumsuz durumlara karşı bilinçli olunması için; sosyal medya güvenliği, sosyal mühendislik, e-posta güvenliği, siber güvenlik ve hukuksal – mevzuat boyutlarına değinildi.


Çalışanların sosyal yaşantılarında internet ortamında karşılaşılabilecek olumsuz koşullara karşı uyarıldığı ve kötü niyetli sosyal medya saldırganlarına maruz kalmamaları için alınması gerekli tedbirleri görsel materyallerle anlatıldığı eğitim ilk etapta 1100 personel için düzenlendi.
Periyodik olarak düzenleneceği bildirilen eğitimler ile bilgi güvenliği hususunda farkındalığın kurumsal yaşantıya aksettirilmesi amaçlanıyor.

Yorum bırakın