HABER PORTALI
Haber, eğlence, video portalınız.

Bedir’den Ağız ve Diş Sağlığı Müjdesi…

Dr. Bedir'den Yeni Yılda Diş Sağlığı Hizmetleri Hakkında Bilgilendirme...

Erzurum İl Sağlık Müdürü Dr.Gürsel Bedir’den yeni yılda Covid-19 salgın sürecine paralel olarak diş sağlığı hizmetlerinin nasıl devam edeceği noktasında bilgilendirme geldi.

 

Dr. Bedir’in kamuoyuyla paylaştığı bilgilendirme şu şekilde:

“Covid-19 salgınının yayılım hızı ve etkileri dikkate alınarak, nisan ayından itibaren acil başvurular hariç kısıtlanmış olan bir takım ağız diş sağlığı işlemlerinin, salgının geldiği güncel durum ve olumlu gelişmeler ışığında İlimiz genelinde yeniden başlatılmasının uygun olacağı değerlendirilmiştir.

Bu bağlamda, 4 Ocak 2021 itibariyle il merkezimizdeki Ağız Diş Sağlığı Merkezimiz (ADSM), Hilalkent, Dadaşkent, Aziziye Diş Sağlığı Birimlerimiz, tüm ilçelerimizde ağız diş sağlığı hizmeti veren birimlerimiz tam kapasiteyle her türlü ağız diş işlemlerine başlayacaklardır.
Bu doğrultuda, Pandemi kuralları çerçevesinde gerekli tüm hazırlıklar yapılmış olup, acil başvurular hariç diğer işlemler için MHRS randevu sistemiyle ve HES kodu sorgulamasıyla hasta kabulü yapılacaktır.

Tüm vatandaşlarımızın belirlenen kurallara tam riayet edip, Diş Hekimi arkadaşlarımıza ve diş sağlığı çalışanlarımıza yardımcı olacaklarına inancımız tamdır.

Yorum bırakın