HABER PORTALI
Haber, eğlence, video portalınız.
Düzgün Market

Müzikte yeni renkler (On’lar A Capella)

Sizlere gelmiş geçmiş en güzel ekibi tanıtmaktan mutluluk duyuyorum.

Acapellamüzik terminolojisinde a capella olarak geçen çok sesli bir müzik türü.

24 Eyl 2018 yılında On’lar A Capella grubunu kurarak hayatımıza giren o muhteşem grup. Harika bir ses uyumu sizden bizden birileri olarak kalplerimize gönüllerimize taht kurdular. Geçmiş zamanlardan acılarımıza sevdalarımıza ortak olmuş şarkıları o ince narin ve duru sesleri ile bizlere yansıtarak harika bir başarı elde ettiler.

Birçok televizyon programlarında da karşımıza çıktılar. Renkli kişilikleri ile o özgüven veren enerjileri ile hayatımıza bir anlam daha yüklediler.

Şarkılara kendi içindeki o duyguları katarak adeta bağımlısı haline getirdiler. Bir çok yönden gelişmiş olan Acapella müzik türü Türkiye’de böyle yetenekli bir grubunda olması gerçekten harika bir duygu.

Renkli tatlı o sesleri o narin ince güzel bakışları ve samimi oluşları harika altın kızları ve ince düşünceli, sert ama yufka yürekli bir sesi ile her yeri kükreten yüreklere taht kuran delikanlı abilerimiz. Hepsi birbirinden harika…

Gelin kısaca grubumuzun solistlerini tanıyalım:

  • On’lar Acapella, hiçbir enstrüman kullanmadan, sadece insan sesiyle müzikal performanslar sergileyen bir Acapella Vokal Topluluğu’dur. Çoğunluğu TRT Ankara Radyosu Çoksesli Gençlik Korosu’ndan bir araya gelen ve 2011 yılından beri birlikte Acapella tarzında eserler söyleyen On’lar Acapella, son halini 2018 yılı Mayıs ayında almıştır. Daha öncesinde başka bir isim altında Doksanlar Türkçe Pop ve Barış Manço gibi Potpurileri düzenlemiş ve seslendirmiş olan ekip, On’lar Acapella ismiyle ilk klibini Neşet Ertaş türkülerinden oluşturduğu potpuriye Kalan Müzik prodüksiyonuyla çekmiştir. On kişiden oluşan ekip, Türkiye ve Dünya’da yer edinmiş popüler şarkı, türkü ve müziklere modern Acapella tarzıyla düzenlemeler yapmaktadır.

  • https://www.youtube.com/watch?v=1Yp5EfjIwuk
  • Üyeler;

  • Soprano: Begüm Başar, Suzidil Alpay

  • Mezzo Soprano: Gözde Korkmaz

  • Alto: Pınar Çetin

  • Tenor: Çağlar Turan, Hüseyin Acun, Tolga Alca

  • Bariton: Berke Erat

  • Bas: Kaan Çelikcan

Beatbox: Sercan Bilgin

 

KÖŞE YAZARI: (TWTHAT)

Yorum bırakın