HABER PORTALI
Haber, eğlence, video portalınız.
SİGORTA

Dadaşlar ‘da Bismillah Dedi

Bakanlar kurulunun dün akşam aldığı karar gereğinde kafe, restoran ve benzeri işletmelerde sabah 07.00 ile 19.00 saatleri arasında yüzde 50 kapasite müşteri alımıyla ilgili karar sonrası Erzurum'da sabah saatlerinde işletmelerde ilk masa müşterileri alımına başlandı.

Korona virüs salgını ile mücadele kapsamında alınan önlemlerin yerinde değerlendirmesiyle ilgili yapılan çalışmalar kapsamında dün Cumhurbaşkanlığı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde toplanan Bakanlar Kurulu’nda bir dizi yeni kararlar alınmıştı. Alınan kararlar çerçevesinde kafe, restoran ve benzeri işletmeler yüzde 50 kapasite ile kısıtlama günü haricinde sabah 07.00 ile akşam 19.00 saatleri arasında masalarda müşteri ağırlayabilecek. Yeni karar sonrası Erzurum’da sabah işe giden ilk müşteriler işletmeleri kullanmaya başlarken çalışanlar ise yüzde 50 kapasiteye göre ayarlamalarını erken saatlerde yaptı.

Erzurum’da Palandöken hastanesi arkasında Çay ocağı işleten Ömer Yalçın, Yaklaşık bir yıldır Çay ocağımız kapalıydı zor günlerden ve süreçlerden geçiyoruz. Evimiz kira, iş yerimiz kira, yapacak başka iş olmayınca faturalarda kabardı birikti ödeyemez olduk, Çok şükür dün akşam Cumhurbaşkanımızın açıklamalarını  dinleyip ilimizdeki pandemi durumuna göre de

bugün iş yerimizi açarak müşterilerimizi beklemeye başladık. İş yerimizde yüzde 50 müşterilerimizi ağırlıyoruz. Bir masada en fazla 2 kişi oturtuyoruz. Kurallara uyarak Maske, Mesafe, Hijyene, dikkat ediyoruz” inşallah bundan sonraki süreçte virüs tamamen biter ve bir daha böylesi zor süreçler yaşamayız, diye konuştu.

Yorum bırakın