HABER PORTALI
Haber, eğlence, video portalınız.

Kartv.net - Reklamlar

Kartv.net - Reklamlar

Gecesi gündüzü Erzurum olan meslektaşımız ”Mikail Kurban”

Mikail Kurban paylaştı: 10 Nisan 2019 Çarşamba

10 yıl önce mezun olduğu okula, bu kez Kariyer Günü etkinliği için konuşmacı olarak gitti.

Erzurum basın camiasının başarılı isimlerinden olan Mikail Kurban, kısa olmasına rağmen başarılarla dolu mesleki kariyerini mezun olduğu okulda anlattı. Öğrencilerle deneyimlerini paylaşan Mikail Kurban, öğrenim gördüğü sınıfa gidip, oturduğu sırada fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.

Meslek hayatına 2011 yılında Kanal 25’te başlayan Mikail Kurban, daha sonra Atv ve A Haber televizyonunun bölge temsilciliğini yaptı. 2017 yılında TRT Erzurum Müdürlüğü’nde muhabir olarak çalışmaya başlayan Kurban, başarı grafiğini burada da yükseltmeye devam ediyor.

ERZURUM’U EKRANLARA TAŞIMA REKORU KIRDI

Başarısı ve çalışkanlığıyla göz dolduran Mikail Kurban, mesleğini icra ettiği süre zarfında Erzurum’un adeta kültür elçiliğini de yaptı. Özellikle kış turizmi alanında yaptığı haberler ve gerçekleştirdiği canlı yayın bağlantılarıyla Erzurum’u ekranlara taşıma rekoru kıran Mikail Kurban, ayrıca Erzurumspor’a olan tutkusuyla da tanınıyor. Mezun olduğu liseye bu kez konuşmacı olarak davet edilen Mikail Kurban, Kariyer Günü etkinliğinde televizyon gazeteciliğini anlattı. Şimdiki adıyla 3 Temmuz Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle bir araya gelen Kurban, gazeteci olmak isteyenlere tavsiyelerde de bulundu. Öğrencilerin sorularını yanıtlayan ve heyecanı gözlerinden okunan Mikail Kurban, etkinliğin ardından 3 yıl boyunca öğrenim gördüğü sınıfını gezmeyi ve oturduğu sırada fotoğraf çekilmeyi de ihmal etmedi.

Okul idaresi tarafından plaketle ödüllendirilen Mikail Kurban, yaşadığı duyguları tarif etmenin imkansız olduğunu belirterek, “Allah bu duyguyu herkese yaşatsın. Çünkü kelimelerle tarif edilemeyecek kadar güzel bir duygu” dedi.

Kaynak: Erzurum haber

Yorum bırakın