HABER PORTALI
Haber, eğlence, video portalınız.
Düzgün Market

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 81. yıl dönümünde Erzurum’da anıldı

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 81. yıl dönümünde Erzurum’da düzenlenen törenle anıldı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anma etkinlikleri Havuzbaşı’ndaki Atatürk anıtında başladı. Törene Erzurum Valisi Okay Memiş, 9. Kolordu Komutanı Tümgeneral Veli Tarakçı, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Anıta Erzurum Valiliği, 9. Kolordu Komutanlığı ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından çelenk sunumu yapıldı. Ardından saat 09.05’te sirenler eşliğinde bayraklar yarıya indirilerek 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.
Anma töreninin ardından Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Mavi Salonda düzenlenecek törene geçildi.

81. yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk anıldı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 81. yıl dönümünde Erzurum’un Pasinler ilçesinde de saygıyla anıldı.

81. Yıl anma etkinlikleri Hükümet Konağı önünde Atatürk büstüne Kaymakam Kadir Perçi, ve Pasinler Belediye Başkan vekili Bülent Yılmaz’ın çelenkleri sunmasıyla başladı. Çelenklerin sunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu. Saat 09.05’i gösterdiğinde sirenler eşliğinde 2 dakika saygı duruşunda bulunularak bayraklar yarıya çekildi.

Çelenklerin sunumunun ardından Pasinler Pasinler Mesleki ve Teknik Lisesi tarafından hazırlanan programa geçildi. Günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Mehmet Kılıç yaptı. 10 Kasım Atatürk’ü anma ve Atatürk Haftası ile ilgili video gösterimi yapıldı.

Oltu ve Aşkale’de 10 Kasım Atatürk’ü Anma etkinlikleri

Erzurum’un Oltu ve Aşkale ilçelerinde 10 Kasım Atatürk’ü anma programı düzenlendi.

Erzurum Oltu ilçesinde Ulu Önder Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81.yıl dönümü münasebetiyle anma programı düzenlendi.
Oltu Hükümet Meydanında Atatürk Anıtına Kaymakamlık ,Garnizon Komutanlığı ve Oltu Belediyesi çelengi konuldu. Çelenklerin konulmasının ardından 2 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Hükümet Meydanındaki programın ardından Karabekir İlkokulu ve Karabekir Ortaokulunun hazırlamış olduğu program için Oltu Kaymakamlığı Konferans salonuna geçildi.

Karabekir Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Tahir Çiçek, günün anlam önemini belirten konuşmayı yaptı. Karabekir ortaokul öğrencilerinden Burakcan Akyüz ile Rümeysa Keleş, ‘Mustafa Kemali Düşünüyorum’ adlı şiiri okudular. Atatürk’ün sevdiği şarkıları Karabekir Ortaokulu Müzik Öğretmeni Muhammet Şahin öncülüğünde okul korosu öğrencileri tarafından bağlamalarla çalıp söylediler. Daha sonra resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere Oltu Kaymakamı Şenol Turan, Garnizon Komutanı Lütfü Sürücü, Oltu Belediye Başkan Yardımcısı Temel Demir tarafından ödülleri verildi.
Aşkale’de ise Atatürk anısına 10 Kasım günü çeşitli etkinlikler düzenlenerek ulu önder sevgi, saygı ve özlemle anıldı.
Hükümet Konağı önünde düzenlenen törene İlçe Kaymakamı Mehmet Aksu, Belediye Başkanı Ahmet Yaptırmış, Milli Eğitim Müdürü Serhat Erdem, Siyasi Parti Temsilcileri, daire amirleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Kaymakam ve Belediye Başkanı Atatürk anıtına çelenklerinin sunumu sonrası 2 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması sonrası tören sona erdi.
Tören sonrası Aşkale İMKB Anadolu Lisesinin Halk Eğitim Merkezinde hazırladığı 10 Kasım adlı programa geçildi.

Yorum bırakın