HABER PORTALI
Haber, eğlence, video portalınız.
Düzgün Market

Fuarda Başkan Sekmene Gençlerden İlgi

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Doğu Anadolu Erzurum 2. Kitap Fuarı’nı ziyaret etti. Kitap dostlarıyla bir araya gelen Başkan Sekmen, Nuri Pakdil’in söyleşisine de katıldı.

Erzurum’un kültürel geçmişinin zenginliğine işaret eden Başkan Sekmen, “Erzurum asırlardan beri kültür başkenti olmuş bir şehir. Bu kadim kentin eskiden olduğu gibi yeniden cazibe kazanması için gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz” dedi.

Açıldığı günden bu yana on binlerce kitap dostunu ağırlayan Doğu Anadolu Erzurum 2. Kitap Fuarı’nda Mehmet Sekmen rüzgârı esti. Büyükşehir Belediyesi’ne ait standı ziyaret ettiği fuarda vatandaşlardan büyük ilgi gören Başkan Sekmen, çeşitli yayınevlerinin stantlarını da ziyaret ederek kitap dostlarıyla uzun süre sohbet etti.

Fuardaki temaslarının ardından Yazar Nuri Pakdil’in söyleşi ve imza etkinliğe de katılan Başkan Sekmen, Pakdil okurları için Erzurum’a yönelik önemli tespitlerde bulundu. Erzurum’un bir kültür şehri olduğunu ve bu şehrin bağrından nice edip, münevver, şair, aydın, düşünce ve fikir adamlarının çıktığını belirten Başkan Sekmen, “Değerlerimizle artık değerlenme ve potansiyellerimizi gün yüzüne çıkarma zamanıdır. Erzurum’u kültürel zenginlikleri ve değerleriyle Türkiye ve hatta dünya vitrinine çıkarmaya kararlıyız” diye konuştu.

Yorum bırakın