HABER PORTALI
Haber, eğlence, video portalınız.
SİGORTA

Erzurum’da annesinin terk ettiği bebeğe hastane personeli sahip çıktı

Erzurum Şehir hastanesinde doğum yapan afgan asıllı kadın sağlıkla dünayaya getirdiği bebeğe sahip çıkmayınca hastane yenidoğan ünitesi doktor ve hemşireleri bebeğe sahip çıktı..

Afgan asıllı bir kadın Yaklaşık 20 gün önce Erzurum şehir hastanesi doğum ünitesinde normal doğumla bir kız çocuğu dünyaya getirdi.
Doğum sonrası bebeğine sahip çıkmayan afgan uyruklu kadın bebeği hastaneden almayarak gerekli işlemleri yaptırarak hastaneden ayrıldı.
Hastane yenidoğan ünitesinde tedavi bakıma alınan bebebeğin durumunu öğrenen servis hemşire ve doktorları, bebeğe sahip çıkarak daha adın konmamış kız çocuğa AYÇELEN bebek adını vererek onun tüm ihtiyaçlarını giderdi.
Yaklaşık 24 gün hastanede tedavi ve kontrol amaçlı tutulan AYÇELEN bebeğe sahip çıkan servis çalışanları bebeğin hastanede kaldığı süreçte anne sütü haricinde her türlü bakm ve ihtiyaçlarını gidererek ona hem annne hemde abla oldular.
Tedavi ve kontrolleri biten AYÇELEN bebek 24 günlük bir bakım sürecinin ardından Erzurum sosyal hizmetler birimine teslim edildi..

Yorum bırakın